Telefon:
(0507) 231 50 57

Adres:
​Hamidiye Mah., Fidan Sk., No: 8, 34782 Çekmeköy/İstanbul

Çalışma Saatleri:
09:00 - 21:00

Stor Sineklik Nedir?

Stor sineklik evini sinekler gibi davetsiz misafirlere karşı korumak isteyenler için idealdir. Kalıcı ve nispeten gizli bir koruma isteyenlere yöneliktir. Sineklik kasa kısmına doğru çekilebilir ve sonradan ortaya çıkarılabilir.

Pencere kapalı olduğunda ise sineklik gizli kalır. Stor perde ile benzer bir yapıdadır. Dilediğiniz zaman açarsınız ve kapatırsınız. Ayrıca stor sineklik diğer sineklik türlerine göre belirli avantajlara ve dezavantajlara sahiptir.

Stor Sineklik Nasıl İşleyiş Gösterir?

Stor sineklik, stor perdeye benzer. Stor perde dekoratif amaçla veya güneşlik olarak kullanılır. Sineklikte ise dekoratif amaç biraz geri plandadır. Sineklik telinin alüminyumdan kasaya doğru çekilmesi söz konusudur.

Stor sinekliği açtığınızda yukarıdan aşağıya doğru sineklik teli iniş yaparak pencereyi kaplar. Camı kapattığınızda ise telin yukarı doğru çekilmesini sağlarsınız. Bu işlemin güvenliği işlevsel bir fren sistemiyle desteklenir.

Sinekliğin teli kullanılmadığında ortadan kaybolur. Bu sebeple onu hava şartlarından veya kirden koruyabilmek mümkündür. Açılır kapanır yapısı sebebiyle genellikle uzun süreli kullanım hedeflendiğinde tercih edilir.

Stor Sineklik Özellikleri

Stor sinekliğin öne çıkan en önemli özelliği gizlenebilir olmasıdır. Dekoratif açıdan sinekliğin sürekli gözünüzün önüne gelmesini istemiyorsanız açılır kapanır bir stor sineklik kullanmayı düşünebilirsiniz.

  • Paslanmaya karşı duyarlı olan malzemeden üretilir.
  • Mukavemeti yüksek olan alüminyum profillere sahiptir.
  • Günlük kullanıma uygun sağlam kumaşla desteklenir.
  • Estetik görünümü desteklemek için açılıp kapanabilir.
  • Hava sirkülasyonunu en iyi şekilde destekleyen yapıdadır.

Stor sineklik oldukça ekonomik bir çözümdür. Sineklik teli görevi gören kumaş kaliteli olduğu sürece uzunca bir süre kullanılabilir. Alüminyum, ahşap ve PVC ile yapılmış pencerelere kolayca sığabilir.

Stor Sineklik Avantajları

Stor tarzı sineklik diğer sineklik türlerine göre bazı avantajlara sahiptir. Öncelikle diğerleriyle kıyaslandığında çok daha verimlidir. Sineklerin ve sivrisineklerin içeri girmesini önlemede en az diğerleri kadar etkili performans gösterir.

  • Alüminyum kasanın içerisine doğru çekilerek kapatılabilir.
  • Sökme olmadan ortadan kaldırılabildiğinden kullanım kolaylığı üst düzeydedir.
  • Dikey, yatay ve çift yönlü olmak üzere farklı tasarımlara sahiptir.
  • Temizlik aşamasında ekstra malzemelere ihtiyaç duyulmaz.
  • Stor sistemi nadiren bozulduğundan uzun süre kullanılabilir.

Stor sinekliğinizin kaliteli malzemelerden üretildiğinden emin olduğunuz müddetçe onun tüm avantajlarından yararlanabilirsiniz. Uzun süre dayanmasını istiyorsanız temizlik gereksinimlerine çok dikkat etmelisiniz.

Stor Sineklik Teli Değiştirme

Sineklik teli değiştirme işlemi genelde stor sineklik tamiri sırasında yapılır. Bununla birlikte stor tarzı sinekliklerde yıpranma çok daha yavaş gerçekleştiğinden tel değişimine daha az ihtiyaç duyulur.

Stor modellerin kumaş kısımları diğer sineklik modellerine göre çok daha dayanıklı kabul edilirler. Buna rağmen yırtılma, yıpranma, aşırı kirlenme ve bozulma gibi durumlarda sineklik telini değiştirebilirsiniz.

Sık sık sineklik teli değiştirmek zorunda kalmak istemiyorsanız kaliteli sineklik satın almaya çalışmalısınız. Eğer değişim yapacaksanız mutlaka kullandığınız modele uygun bir sineklik teli seçmelisiniz.

Stor Sineklik Modelleri Nelerdir?

Stor sineklik modellerini birbirinden ayırt etmek için belirli noktalara dikkat etmek gerekir. Kurulumları itibariyle üç farklı modelden söz edilebilir. Sinekliği pencereye, girintiye veya duvara monte ettirebilirsiniz.

Sineklik modellerini rengine göre ayırt etme şansınız vardır. Genel olarak sinekliğin kasa kısmı beyaz, kahverengi, gümüş ve antrasit renginde olur. Elbette kendi kişisel tercihlerinize uygun bir renk tercih edebilirsiniz.

Dekorasyon tutkunu olmanız durumunda sinekliğin alt kısmında yer alan ipin veya aparatın rengini farklı yaptırabilirsiniz. Genel olarak kasaya uygun şekilde beyaz veya siyah bir aparat rengi tercih edilir.

Bazı kişiler sinekliğin sabitlenmesi için vantuz kullanmayı tercih ederler. Vantuzlu stor sineklik ayrı bir model olarak kabul edilebilir. Benzer durum stor sürgülü sineklik ve stor sineklik cam balkon türleri için geçerlidir.

Kurulum biçiminize uygun olarak sineklik kasasının üzerinde bir vida alanı oluşturulabilir. Bazı durumlarda buna gerek kalmaz. Ancak sinekliğin modeline göre alüminyum kasa üzerinde vida deliği açılabilir.

Stor Sineklik Temizliği Nasıl Yapılır?

Sineklik temizliği çok zor bir işlem değildir. Kullandığınız sineklik modeline göre temizlik adımları değişebilir. Genelde ise ılık su, sabun, hortum, yumuşak bez ve sünger gibi malzemeler temizlik için yeterlidirler.

Stor sinekliği temizlemek için onu tamamen açmalısınız. Elektrik süpürgeniz varsa yumuşak fırça başlığıyla sineklik üzerindeki tozları temizleyebilirsiniz. Dilerseniz bu işlem için aşındırıcı olmayan bir yumuşak bez kullanabilirsiniz.

Ilık bir su ve sabun yardımıyla süngeri köpürtmelisiniz. Sonrasında sineklikte yer alan kirleri temizlemelisiniz. Kasa kısmı için ise yumuşak bir fırça ve fazla sert olmayan deterjan kullanmanız yeterli olacaktır.

Sineklik temizliğinde asla çamaşır suyu ve bulaşık deterjanı gibi sert temizlik ürünleri kullanmamalısınız. Bunlar sineklik telini, kasayı ve profilleri kolayca aşındırırlar. Böylece sinekliğinize kalıcı hasar vermenize neden olabilirler.

Stor Sineklik Fiyatları Ne Kadar?

Stor sineklik fiyatları açısından net bir rakam söylenemez. Tercih edilecek kurulum modeli fiyatı doğrudan etkiler. Cama veya girintiye montaj aynı fiyattadır. Ancak duvara yapılacak montajda ücret artış gösterir.

Sinekliğin boyutu, stor sineklik fiyatlarını etkileyen bir diğer önemli faktördür. Oransal açıdan bakılacak olursa yükseklikten ziyade genişlikte yaşanacak artış miktarı fiyat üzerinde çok daha etkilidir.

Stor tarzı sinekliklerin dikey, yatay ve çift yönlü olabileceğini unutmamalısınız. Her bir sineklik türünün fiyatı diğerinden farklıdır. Ayrıca, sineklik alırken fiyat yerine kaliteye odaklanırsanız daha iyi bir seçim yapmış olursunuz.

Kaliteli Stor Sineklik

Kaliteli ve güvenli bir stor sinekliğiniz olsun ister misiniz?
Modeller üzerinde konuşmak için bizimle iletişime geçin.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbeti Başlat
Hoş geldiniz!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?