Telefon:
(0507) 231 50 57

Adres:
​Hamidiye Mah., Fidan Sk., No: 8, 34782 Çekmeköy/İstanbul

Çalışma Saatleri:
09:00 - 21:00

Pileli Sineklik Nedir?

Pileli sineklik sineklerden ve benzer canlılardan korunmanızı sağlar. Yapısal olarak normal boyutlarda veya büyük kapı boyutlarında olabilirler. İnşaat sektöründe yaşanan değişimlere ayak uydurulduklarından pileli sineklikler eskiye göre çok daha fazla tercih edilirler.

Pileli sineklikte kalite her zaman önceliğiniz olmalıdır. Eğer kalitesiz bir sineklik seçerseniz evinizde hava akışını doğru sağlayamazsınız. Ayrıca sinekleri ve böcekleri evinizden uzak tutamazsınız. Temizlik sonrası sineklikten istediğiniz verimliliği alamazsınız.

Pileli Sineklik Nedir?

Pileli sinekliğin diğerlerinden farkı kullanım şeklidir. Stor sineklik gibi kasanın içine çekilme durumu yoktur. Genel olarak bir tür akordeon gibi çalışır. Pileler geri çekilirken kolayca katlanırlar. Katlanma işlemi sayesinde üst üste istiflenmiş olurlar ve az yer kaplarlar.

Pileli sinekliklerde içe doğru çekilmeyi destekleyecek bir sisteme gerek yoktur. Gerginlikleri çok daha düşüktür ve açılıp kapanmaları kolaydır. Çocuklarınız veya kasları güçsüz olan yaşlı aile üyeleriniz sinekliği açmakta hiç zorlanmazlar. Bu sebeple pratik kullanım için idealdirler.

Pileli sineklikler mevcut pencere ve kapı çerçevesine kusursuz bir şekilde uyum sağlayabilirler. Tasarımları alternatiflere göre biraz daha moderndir. Temiz bir kurulum süreci sayesinde ekstra eklemelere gerek kalmadan kullanıma hazır hale getirilirler.

Pileli Sineklik Özellikleri

Pileli sineklik kullandığınız zaman istenmeyen her türlü sineği ve böceği evinizden uzak tutabilirsiniz. Pencereleri açarak rahat bir şekilde hava sirkülasyonu sağlanması mümkün hale gelebilir. Yer tasarrufuna ek olarak kolay kurulum gibi ciddi avantajları vardır.

 • Eşsiz tasarım: Pileli sinekliğin en büyük avantajı çok az yer kaplamasıdır. Yapısal olarak katlanabilir şekildedir. Kurulumu tamamlandığında odayla bütünleşmiş olur.
 • Kolay kurulum: Pileli sineklikler farklı malzemelere sahip çerçevelerden üretilebilirler. Ahşap ve alüminyum en yaygın olanlardır. Bu sayede çeşitli pek çok alan uygun olurlar.
 • Dayanıklı malzeme: Bu tür sineklikler yıpranmaya karşı dayanıklı malzemelerden üretilirler. Özellikle aşınmaya karşı uzun yıllar boyunca direnç göstermeleri sağlanır.
 • Özelleştirilebilir boyutlar: Pileli olarak adlandırılan bu sineklikler çok farklı pencere ve kapı boyutlarına uyacak şekilde üretilebilirler. Hemen hemen her ortama uygundurlar.

Pileli sinekliklerin bakım masrafları oldukça düşüktür. Yumuşak bir nemli bez kullanılarak kolayca temizlenebilirler. Doğru temizlik malzemeleri kullanıldığı sürece hava sirkülasyonunu ve kalitesini iyileştirmeye devam ederler. Bazı mimarilerde ise enerji masrafını azaltabilirler.

Pileli Sineklik Avantajları

Diğer sineklik türleri yerine pileli sineklik kullanmanın çeşitli avantajları vardır. Bu tür sineklikler diğerlerinin yapabildiği her şeyi yaparlar. Sineklere, sivrisineklere ve böceklere karşı üst düzey koruma sağlarlar. Bakımları yapıldığı sürece verimliliklerini korumaya devam ederler.

Bu tür sinekliklerin en önemli avantajı hava akışını olabildiğince iyileştirmeleridir. Davetsiz misafirleri uzak tutarken temiz hava akışı sağlarlar. Yaz aylarında ise iç mekanın hava kalitesini olabildiğince korumayı başarırlar.

Pileli türdeki sinekliklerin bir diğer avantajı yer tasarrufudur. Diğerleri kadar yer kaplamazlar çünkü yapıları oldukça kompakt biçimdedir. Minimum düzeyde yer kaplayarak görevlerini yerine getirirler. Böylece bakımları daha kolay yapılabilir.

Pileli Sineklik Teli Değiştirme

Pileli sineklik teli değiştirme işlemi doğru adımları takip ettiğinizde epey kolaydır. Ancak herhangi bir işlem yapabileceğinizi düşünmüyorsanız sineklik tamiri için hizmet almanız gerekir. Eğer sineklik tamir edilebilir durumdaysa yeni bir tane almak zorunda kalmazsınız.

 • Pileli sinekliği çok dikkatli bir şekilde rayında kaydırarak pencereden veya kapıdan ayırın. Çerçevesine herhangi bir zarar vermemeye dikkat edin.
 • Sineklik çerçevesinin etrafında (yanında veya altında) bulunan klipsleri bulun ve onları çıkarın. Bu aparatları çıkardığınızda tele erişim fırsatı elde edersiniz.
 • Sinekliğin teline veya kumaşına zarar vermeden onu dikkatlice yerinden çıkarın. Bu işlem sırasında pense kullanabilirsiniz.
 • Yeni aldığınız teli eskisinin yerine yerleştirmek için delik kısımlarına dikkat edin. Hepsinin eski deliğe denk geldiğinden emin olmalısınız.
 • Sineklik teliyle birlikte gelen klipsleri çerçeve takarak telin yerine sabitlenmesini sağlamalı ama aşırı güç kullanımından kaçınmalısınız.

Bu adımları takip ettiğinizde pileli sinekliğinizin tellerini değiştirmiş olursunuz. Tele herhangi bir zarar vermediyseniz sinekliğinizi gönül rahatlığıyla kullanmaya devam edebilirsiniz. İşlemi kendiniz yapamayacaksanız sineklik tamiri yaptırmayı düşünmelisiniz.

Pileli Sineklik Modelleri Nelerdir?

Pileli sineklik modellerinin en önemli yanları temiz havayı içeri davet edebilmeleridir. Hava akışını sürdürürken sinekleri evinizden uzak tutabilirler. Pencerelere ve kapılara yerleştirilebilirler. Boyutlandırılmaları nispeten kolay olduğundan en yaygın seçenektirler.

Sineklikler yırtılmalara ve delinmelere karşı dayanıklı olacak şekilde üretilirler. Üretim malzemeleri hafiftir. Genel olarak polyester tercih edilir. Bazı durumlarda ise isteğe bağlı olarak cam elyafı kullanılabilir. Malzemeler tek parça halinde veya birbirine dikili olarak üretilebilirler.

Bu tür sinekliklerin avantajı çok yönlü olmalarıdır. Kapı boyutlarına kolayca uyum sağlayabilirler. Aynı zamanda dekoratif mimari çözümlerine göre şekillendirilebilirler. Kullanımı aşırı basit olduğundan diğerlerine göre daha popüler bir sineklik türüdür.

Pileli Sineklik Temizliği Nasıl Yapılır?

Pileli sinekliğin temizliğine dikkat etmek gerekir. Her ne kadar çok basit bir süreç gibi gözükse bile temizlik sırasında sinekliğin zarar görebileceği unutulmamalıdır. Doğru malzemeler kullanamayacaksanız pileli sineklik temizliği işini profesyonellere bırakmalısınız.

 • Sinekliği pencere veya camdan çıkartmalısınız. Sonrasında sineklik teli olarak adlandırılan kısmı klipsleri sökerek çerçeveden ayırmalısınız.
 • Sineklik telini ayırdıktan sonra yumuşak bir bez veya elektrikli süpürge yardımıyla tüm kirleri temizlemelisiniz. Çok fazla bastırırsanız sineklik teline zarar verirsiniz.
 • Tozlar ve kirler temizlendikten sonra sabunlu su yardımıyla sineklik telini en ince detaylarına kadar temizleyebilir ve onu bir süre bekletebilirsiniz.
 • Bir süre beklettikten sonra sineklik telini yerine takmadan önce onu duru suyla tekrar temizlemelisiniz. Üzerinde herhangi bir sabun kalmaması önemlidir.
 • Sineklik temizliği için son işlem kurulamadır. Sineklik telini en iyi şekilde kurulamalısınız. Sonrasında onu klipsler yardımıyla yerine takabilirsiniz.

Sineklik temizliği sırasında asla kimyasal ürün kullanmamalısınız. Kullanacağınız herhangi bir yanlış kimyasal ürün sebebiyle sinekliğe zarar verebilirsiniz. Sonuç olarak onun yenilenmesi veya tamir edilmesi gerekebilir. Temizlik sırasında aşırı dikkatli olmalısınız.

Pileli Sineklik Fiyatları Ne Kadar?

Pileli sineklik fiyatları için tam olarak net bir rakam söylenmesi mümkün değildir. Sinekliğin modeli ve boyutu fiyatları etkiler. Montaj yapılacak yer yine fiyat üzerinde etkili bir faktördür. Genel olarak montaj ne kadar zorluysa ücret bir o kadar artış gösterir.

Sineklik satın alımı yapacağınız yerden boyutlara yönelik fiyatları net bir şekilde öğrenmelisiniz. Pileli sineklikte oransal farklılıklar olabilir. Genişliğin artmasıyla yüksekliğin artması arasında fiyat farkıyla karşılaşmanız mümkündür.

Pileli sinekliklerin büyük bir kısmı yatay biçimdedir. Bir başka ifadeyle yatay şekilde sürgüleri vardır. Çok nadiren bile olsa özel üretim dikey sineklikler yapılabilir. Her ne olursa olsun herhangi bir faktörün sineklik fiyatlarını etkileyebileceğini unutmamalısınız.

Kaliteli Pileli Sineklik

Kaliteli pileli sineklik sahibi olmak ister misiniz?
Modellerimizi öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbeti Başlat
Hoş geldiniz!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?