Telefon:
(0507) 231 50 57

Adres:
​Hamidiye Mah., Fidan Sk., No: 8, 34782 Çekmeköy/İstanbul

Çalışma Saatleri:
09:00 - 21:00

Mıknatıslı Sineklik Nedir?

Mıknatıslı sineklik basit yapıda olan sineklik türlerinden biridir. Pahalı seçeneklere ideal bir alternatiftir. Sinekleri ve böcekleri evden uzak tutabilmek için çok yönlü bir seçenektir. Çünkü pencerede herhangi bir düzenlemeye gerek kalmadan kullanılabilir.

Mıknatıslı pencere sinekliği herhangi bir delme işlemine ihtiyaç kalmadan çerçeveye oturtulabilir. Pencerelere zarar vermeden kolayca monte edilebilir. Popüler bir seçim olmasının sebebi kurulum kolaylığı ve pencere yapısında herhangi bir değişikliğin gerekli olmamasıdır.

Mıknatıslı Sineklik Nedir?

Mıknatıslı sineklik aynı zamanda manyetik sineklik olarak bilinir. Temiz hava akışını bozmadan sinekleri ve böcekleri evden uzak tutma görevi görür. Genel olarak manyetik bantlar yardımıyla çerçeveye tutturulur ve kolayca takılabilir veya çıkarılabilir olur.

Mıknatıslı cam sineklik temel kullanım amacı için fazlasıyla yeterli bir seçenek olarak kabul edilir. Evinizin etrafında çok fazla sinek, sivrisinek veya diğer böcek türleri varsa onları dışarıda tutmak için pratik bir çözümdür. Doğal hava akışından hiçbir şekilde ödün vermezsiniz.

Manyetik sineklik özelleştirilebilir yapıda olur. Farklı pencerelere ve kapı tiplerine uyarlanabilir. Çerçeveyi delme gibi karmaşık işlemlere gerek kalmadan kullanılabilir. Magnetli kapı sinekliği olarak kullanıldığında boyutu ve doğal olarak fiyatı artış gösterebilir.

Mıknatıslı Sineklik Fiyatları Ne Kadar?

Manyetik sineklik fiyatlarını etkileyen pek çok farklı faktör vardır. Faktörlerin neler olduğunu öğrendiğinizde en doğru satın alım kararını verebilirsiniz. Bilinçli satın alım kararı verebilmek için fiyatları öğrendikten sonra yapıştırma sineklikle aradaki farklara bakabilirsiniz.

  • Sineklik Boyutu: Magnetli kapı sinekliği ile pencere sinekliği arasında boyut farkı vardır. Sineklik boyutu artış gösterdikçe fiyatı artabilir. Toplam maliyeti hesaplarken aynı zamanda malzeme kalitesini ve diğer faktörleri göz önünde bulundurmak gerekir.
  • Malzeme Kalitesi: Sineklik yapışkanlı olmayacağından malzeme kalitesi daha çok sinekliğin tel kısmıyla ilgilidir. Yüksek kaliteli sineklik teli daha dayanıklı ve daha uzun ömürlü olur. Ancak magnetli sineklik için başlangıç maliyeti epey yüksektir.
  • Sineklik Teli: Farklı türde sineklik telleri bulunur ve aralarında kalite farkı görebilmek mümkündür. Gözenekleri ince olan sineklikler hava koşullarına daha dayanıklıdırlar. Mıknatıslı sineklik kapı için kullanılacaksa farklı seçimler yapılabilir.

Mıknatıslı cam sinekliği standart özelliklere sahiptir ama bazen ek özelliklerle donatılabilir. UV koruması, ekstra güçlü bant kısımları ve ek sızdırmazlık gibi özellikler mıknatıslı sineklik fiyatlarında artışa neden olabilirler. Ancak bu sineklikler daha fazla işlevsellik sunabilirler.

Mıknatıslı sinekliklerin avantajları nelerdir?

Mıknatıslı sineklik kapı veya pencere için kullanılabilir. Diğer pek çok sineklik türüne göre belirgin avantajlara sahiptir. Sineklik yapışkanlı değil mıknatıslı olduğundan pencerelere zarar vermez. Ancak avantajlı yönlerini bunlarla sınırlı tutmak pek doğru değildir.

  • Etkili Koruma: Mıknatıslı sineklik klasik çerçevelere sahip olan ve yaylı bir şekilde kullanılan sinekliklerden daha etkilidir. Manyetik bant alanı olduğu gibi kapattığından sineklerin ve böceklerin içeri girmesini tamamen engelleyebilir.
  • Görünüm Avantajı: Mıknatıslı sineklik nerede kullanılırsa kullanılsın görünüm avantajı sunar. Kesintisiz hava akışı sunar ve dış görünüme engel olmaz. Sinekleri ve böcekleri başarıyla dışarıda tutabilir. Doğal ışığın içeri girmesini olabildiğince kolaylaştırır.
  • Kullanım Kolaylığı: Mıknatıslı cam sinekliği herhangi bir vida veya benzer araç gereç kullanılmadan takılabilir. Günlük kullanım için oldukça avantajlı bir seçenektir. Kış ayları geldiğinde hızlıca sökülerek uygun bir yerde saklanabilir.
  • Zahmetsiz Bakım: Mıknatıslı pencere sinekliklerinin bakımı menteşeli sinekliklere göre çok kolaydır. Kolayca yerinden çıkarılabilir, temizlenebilir ve yerine tekrar takılabilirler. Saklama zorluğu yaşatmadıklarından son derece verimli ve uzun ömürlüdürler.
  • Zararsız Kullanım: Sineklik çıt çıtlı gibi olduğundan kolayca sökülebilir. Söküldüğünde pencere çerçevesine zarar vermez. Yapışkanlı pencere sinekliği gibi alternatifler ise sökülürken çeşitli kalıntılar bıraktığından sorun çıkarabilir.

Mıknatıslı sineklik kullanıcı dostudur ve sadece insanlar için güvenli değildir. Evcil hayvanları ve çocukları korumada oldukça etkilidir. Açılırken veya kapatılırken ekstra desteğe gerek yoktur. Kullanıcı dostu yapısı sebebiyle modern evlerde sıklıkla tercih edilir.

Mıknatıslı Sineklik Mi Yapıştırmalı Sineklik Mi?

Manyetik sineklik ile yapıştırmalı sineklik birbirinden farklı amaçlar için kullanılabilirler. Temelde ikisinin görevi belirli bir alana temiz hava akışını mümkün kılarken sinekleri ve böcekleri dışarıda tutabilmektir. Seçim yaparken ikisi arasındaki farkları iyi bilmek gerekir.

1. Kurulum Farkı

Mıknatıslı sineklik, bir mıknatıs ve manyetik bant yardımıyla pencere veya kapı çerçevesine tutturulur. Bu sebeple kolay bir şekilde çıkarılabilir ve yerine takılabilir. Çerçeve kısmında herhangi bir delme işlemine gerek kalmadığından kullanıcı dostu bir kullanım sunar.

Yapıştırma sineklik, pencere veya kapı çerçevesine yapışkan bir bant yardımıyla tutturulur. Buna rağmen çerçeve türüne göre belirli bir miktar delme işlemi gerektirebilir. Kurulum farkı düşünüldüğünde magnetli sinekliklere göre biraz daha dezavantajlıdır.

2. Kullanım Verimliliği

Mıknatıslı pencere sineklikleri basit kullanıma sahiptirler ve ekstra dayanıklı olabilirler. Sinekleri ve böcekleri evden uzak tutan diğer çözümlere göre bakımları çok daha kolaydır. Bu sebeple alternatif çözümler arasında kullanım verimliliği çok yüksektir.

Yapışkanlı pencere sinekliği, mıknatıslı pencere sinekliği kadar verimli değildir. Çünkü yapışkanın zaman içerisinde bozulabilmesi söz konusudur. Yapışkan zamanla gevşediğinden sineklik yerine tam oturmaz ve durduk yere düşerek sineklerin içeri girmesine neden olabilir.

3. Güvenlik Durumu

Mıknatıslı pencere sinekliklerinde değişik parçalar yer almaz. Bu sebeple sineklikler evcil hayvanlar ve çocuklar için ekstra güvenlidirler. Kullanım talimatlarına bağlı kalındığı sürece herhangi bir güvenlik problemi çıkartmadan uzun süre kullanılabilirler.

Yapıştırmalı sineklikler güvenlik açısından sorun yaşatmazlar. Herhangi ek parça gerektirmediğinden çocuklar ve evci hayvanlar için güvenlidirler. Özel bağlantılar kullanılsalar bile bunlar güvenlik konusunda herhangi bir soruna neden olmazlar.

4. Görünüm Farkı

Mıknatıslı cam sinekliği düzenli bir yapıya sahiptir ve dış manzaraya herhangi bir şekilde engel olmaz. Kapladığı alan bakımından oldukça minimal bir yapısı vardır. Aerodinamik açıdan herhangi bir sorun çıkartmaz ve düzenli hava akışı sağlar.

Sineklik çıt çıtlara sahipse veya yapışkansa pencere çerçevesinde bir takım izler bırakabilir. Dışarıya bakıldığında manzaraya engel olmaz ama sineklik çıkarıldığında kalıntılarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Kalıntıları çerçeveye zarar vermeden sökmek kolay değildir.

Uygun Fiyatlı Mıknatıslı Sineklik Seçenekleri

Uygun fiyata kaliteli mıknatıslı sinekliklere ulaşmak ister misiniz?
Avantajlı fiyat seçeneklerimiz için bize ulaşın.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbeti Başlat
Hoş geldiniz!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?