Telefon:
(0507) 231 50 57

Adres:
​Hamidiye Mah., Fidan Sk., No: 8, 34782 Çekmeköy/İstanbul

Çalışma Saatleri:
09:00 - 21:00

Kedi Sinekliği Temizliği Nasıl Yapılır?

Kedi sinekliği temizliği, sinekliğin uzun ömürlü kalmasını sağlamak ve işlevselliğini korumak için gereklidir. Sinekleri evinizden uzak tutarken evinizin havasına dikkat etmelisiniz. Bakımsız sineklikler hava kalitesini bozarlar ve yaşam kalitenizi olumsuz yönde etkilerler.

Evcil hayvanınız sinekliğin yanında ne kadar fazla vakit geçirirse sinekliğin kirlenme olasılığı bir o kadar yüksek olur. Çünkü kedinizin tüyleri sinekliğin boşluklarını tıklayabilir. Hijyeni ihmal etmemeli ve kedi sinekliğinizi daima işlevsel halde tutabilmek için çaba göstermelisiniz.

Kedi Sinekliği Temizliği Neden Önemlidir?

Kedi sinekliği temizliği göz ardı edilmemesi gereken bir durumdur. Sinekliğinizin uzun bir süre boyunca kullanılmasını ve işlevsel kalmasını istiyorsanız temizlik yapmanız gerekir. Ayrıca sineklik temizliği hijyen açısından gereklidir. Evin içerisine temiz hava girebilmesini sağlar.

Evcil hayvanlar için özel olarak üretilen sineklikler hasara karşı ekstra dayanıklı olurlar. Normal sinekliklerinden daha güçlüdürler. Tasarımlarında estetik değil mukavemet ön plandadır. Evcil hayvanınız patisiyle teli aşmaya çalışsa dahi bunda başarılı olamaz.

Bununla birlikte evcil hayvanınızın patisi sinekliğe temas ettiğinde iz bırakabilir. Benzer şekilde kedinizin tüyleri sinekliğe yapışabilir. Tüm bunlar hava akışını engellediklerinden evdeki hava kalitesini olumsuz etkilerler. Kedi sinekliği temizliği yaparak problemi ortadan kaldırabilirsiniz.

Kedi Sinekliği Hangi Sıklıkta Temizlenmeli?

Kedi sineklikleri düzenli olarak temizlenmelidirler. Kirli kalmaları durumunda işlevselliklerini yitirirler. Sinekliği temizleme sıklığınız yaşadığınız bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Çekmeköy hava kirliliği yoğun olan bir yer olmadığından aşırı sık temizliğe pek gerek yoktur.

Denize kıyısı olan bir yerde yaşıyorsanız veya bahçeli bir eviniz varsa sık sık temizlik yapmak isteyebilirsiniz. Kedi sinekliğini temizlerken aşındırıcı temizlik ürünleri kullanmamalısınız. Bu tür ürünler lekeleri hızlıca sökerler ama aynı zamanda sinekliğinizin kaplamasına zarar verirler.

Kedi Sinekliği Nasıl Temizlenir?

Kedi sinekliği temizliğini pratik bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Doğru malzemeleri kullanırsanız ve dikkatli olursanız hiçbir problem yaşamazsınız. Kedi sinekliği temizliği sırasında panele çok fazla baskı uygulamamalısınız. Ayrıca temizlik sonrasında su birikintilerini yok etmelisiniz.

  • İlk olarak kedi sinekliğini pencereden veya kapıdan çıkarın. Daha kolay işlem yapabilmek için onu düz bir zemine koyun. Koyduğunuz zeminin temiz olduğundan emin olun. Çünkü kirli zemin sinekliğinizi tekrar pisleterek size ekstra zorluk çıkarabilir.
  • Sinekliğin üzerinde yer alan kiri ve birikintiyi ortadan kaldırabilmek için bir fırça kullanın. Fırçanın yumuşak başlıklı olması çok önemlidir. Yumuşak bir fırça sayesinde sinekliğe zarar vermeden tüm birikintilerden kurtulmayı başarabilirsiniz.
  • Kedi sinekliği temizliği için kullanacağınız temizlik malzemesine karar verin. Temel düzeydeki temizlik malzemeleri en ideal seçimlerdir. Temizlik malzemesini bir kova suyun içine dökün. Ardından süngeri temizlik karışımının içine batırın ve sineklik telini ovalayın.
  • Ovalama bittikten sonra sabun kalıntılarını yok etmek için temiz suyla durulama yapın. Durulama sırasında püskürtme yapan hortumlar kullanmayın. Durulama bittikten sonra sinekliği güneş alan bir noktaya koyun ve tamamen kurumasını bekleyin.

Sinekliğiniz tamamen kuruduktan sonra onu yerine takabilirsiniz. Yerine takmadan önce üzerinde yırtık veya delik olup olmadığına bakmalısınız. Eğer temizlik sırasında dikkatsiz davranıp hasara neden olduysanız sineklik tamiri yaptırmayı düşünmelisiniz.

Sineklik Temizliğinde Neler Kullanılmalı?

Kedi sinekliği temizliği yaparken yumuşak bir bez veya sünger kullanmalısınız. Sünger suyu daha iyi emebildiği için ideal tercihtir. Temizlik maddesi olarak hafif türde bir temizlik malzemesi veya sabun kullanabilirsiniz. Beyaz sabun her zaman en güvenilir seçenektir.

Sineklik temizliği sırasında ılık su kullanmalısınız. Ilık su sayesinde kirleri daha kolay bir şekilde sökebilirsiniz. Baskı uygulamadan nazikçe temizlik yapmalısınız. Var olan kiri sökmek için uygulayacağınız herhangi bir baskı daha sonradan sizin için önemli bir probleme dönüşebilir.

Kedi sinekliğini temizlerken kullanacağınız beyaz sabun en etkili çözümü sunar. Panel kısmını ovduktan sonra sabun kalıntıları kalır. Beyaz sabun kalıntısının durulanması çok daha kolaydır. Pril gibi bulaşık deterjanları çerçevenin veya sineklik telinin kaplamasını aşındırabilirler.

Sineklik temizliğinde asla amonyak kullanmamalısınız. Pek çok temizlik malzemesinde amonyak yer alır. Ayrıca çamaşır suyundan uzak durmalısınız. Bunlar çok güçlü temizlik malzemeleridirler. Kirleri sökerler ama aynı zamanda sinekliğinize zarar verebilirler.

Sineklik Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Kedi sinekliği temizliği dikkate alınması gereken önemli bir durumdur. Sinekliğinizin optimum düzeyde işlev gösterebilmesi bakımıyla doğru orantılıdır. Bakımları yapılmadığında hasar görebilirler ve sineklik tamiri gibi daha zorlayıcı ekstra çabalara gereksinim duyulabilir.

  • Sinekliğiniz için en ideal temizlik sıklığını bulmanız gerekir. Kıyı bölgelerinde daha sık temizlik yapılmalıdır. Çünkü bu bölgelerde havada yer alan kir oranı biraz daha yüksek olur. Kentsel bölgelerde ise sineklik temizliği için 4-6 aylık bir dönem yeterlidir.
  • Kedi sinekliği temizliği yaparken her zaman doğru temizlik ürünlerini kullanmalısınız. Aşırı güçlü olan temizlik ürünleri uygun değildir. Çünkü bunlar panele ve çerçeveye zarar verebilirler. Ayrıca her zaman yumuşak bir bez veya sünger kullanmak daha iyidir.
  • Bazı insanlar sinekliği yerinde temizlemeye çalışırlar. Daha zahmetsiz olduklarını düşünseler bile gerçek bu değildir. Sinekliği yerinden çıkarırsanız uygulayacağınız kuvveti daha rahat kontrol edersiniz. Aynı zamanda sineklik teli kısmını gevşetmemiş olursunuz.
  • Kedi sinekliği diğer sineklik türlerine göre daha dayanıklı olsa bile çok fazla kuvveti kaldıramaz. Temizlik sırasında asla panel kısmına yaslanmamalısınız. Sinekliğinizi kırabilir, delikler oluşmasına neden olabilir veya daha farklı zararlar verebilirsiniz.

Kedi sinekliği temizliğinde söz konusu faktörlere dikkat ettiğinizde sinekliğinizi uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Temizlik işlemi, temizlik malzemesini panele döküp ovalamaktan çok daha fazlasıdır. Her adımı bilinçli bir şekilde atmalı ve sinekliğinize zarar vermemelisiniz.

Profesyonel Kedi Sinekliği Temizliği

Sineklik temizliği işlemini profesyonel bir şekilde yaptırmak ister misiniz?
Avantajlı temizlik seçeneklerimiz için bizi arayın.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbeti Başlat
Hoş geldiniz!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?