Telefon:
(0507) 231 50 57

Adres:
​Hamidiye Mah., Fidan Sk., No: 8, 34782 Çekmeköy/İstanbul

Çalışma Saatleri:
09:00 - 21:00

Menteşeli Sineklik Nedir?

Menteşeli sineklik özellikle kapılar için en ideal sineklik türüdür. Uçan böceklerin evinize girmesine engel olur. Her bütçeye uygun menteşeli modeller bulabilmek mümkündür. Boyutlar standart olabileceği gibi geniş kapılar için özel üretimi tercih edebilirsiniz.

Menteşeli sinekliğin en önemli yönü kurulum kolaylığıdır. Montaj genel olarak pencere çerçevesine yapılır. Bazı durumlarda çevredeki duvardan destek alınabilir. Hava akışını bozmamaları gerektiğinden tercihen iç kısım yerine dış kısma monte edilebilir.

Menteşeli Sineklik Nedir?

Menteşeli sineklik, kapı ve pencere gibi kolayca açılabilen bir sineklik türüdür. Erişimi olabildiğince kolaylaştırdığından sıkça tercih edilir. Alüminyum çerçeveleri sayesinde dayanıklılığı ön planda tutar. Tel kısımları ise paslanmaz çelik veya cam elyafı olabilir.

Menteşeli tarzdaki sineklikler tek kapılara kolayca monte edilirler. Evinizde çift kapılı alanlar varsa özel boyutlar tercih edebilirsiniz. Evinizin dekorunu bozmadan çeşitli renkler ve modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Bu sayede sinekleri ve böcekleri evinizden uzak tutabilirsiniz.

Menteşeli Sineklik Özellikleri

Menteşeli sineklik pek çok böcek türünü ve sinekleri doğal bir şekilde durdurmayı başarır. Sinekler ve böcekler evinize giremezler. Panel kısmına gerilen sineklik teli sarkma ve kırılma yapmadan uzun bir süre kullanılabilir. Verimliliği ise sinekliğin bakımına göre farklılık gösterir.

 • Ekstra Dayanıklı: Menteşeli tarzdaki sineklikler ekstra dayanıklı olurlar. Diğer sineklik türleri gibi paslanmaz çelik gibi farklı malzemelerden üretilirler. Ancak kullanım tarzları farklı olduğundan ekstra dayanıklıdırlar ve uzun yıllar boyunca kullanılabilirler.
 • Bakım Kolaylığı: Menteşeli modellerin temizliği oldukça kolaydır. Yerinden kolayca çıkarılabilir ve raylı sistemleri olmadığından tekrar yerine oturtulması kolaydır. Sineklik temizliğini bitirip kurumasını sağladıktan sonra onu kolayca yerine takabilirsiniz.
 • Enerji Dostu: Menteşeli modeller doğal havalandırma konusunda iyidirler. Bu sayede enerji maliyetini epey bir düşürürler. İçeride ısıtma ve soğutma sistemini açmak zorunda kalmadan ısıyı muhafaza edebilirsiniz. Böylece daima ferah bir eviniz olur.
 • Alüminyum Çerçeve: Menteşeli sineklik modellerinde alüminyum çerçeveler çizilmeye karşı dayanıklı olurlar. Pencerenizle en iyi şekilde uyum sağlayacak renk seçimleri yapabilirsiniz. Böylece sineklerden korunmak için dekoratif bir çözüm elde edersiniz.

Menteşeli sineklikler balkonlar, teraslar ve bahçeye açılan kapılar için idealdirler. Farklı hava koşullarıyla başa çıkmak zorunda kalmadan evinizi davetsiz misafirlerden koruyabilirsiniz. Ayrıca sinekliklerde yapısal olarak bozulmaya ve aşınmaya karşı dayanıklı modeller vardır.

Menteşeli Sinekliğin Avantajları

Menteşeli sinekliğin diğer sineklik türlerine göre bazı belirgin avantajları vardır. İlk olarak bu sinekliğin kullanımı çok kolaydır. Bir kapı gibi açılıp kapanabilir. Pencerenin veya kapının dışına erişmek için idealdir. Diğer sineklik türlerinde bu kadar pratik kullanım elde edemeyebilirsiniz.

Menteşesi olan sineklikler hava akışı konusunda sorun yaşatmazlar. Yüksek sıcakların olduğu yerlerde kullanılırlar. Sinekleri dışarıda tutarken aynı zamanda içerinin serin kalmasını sağlarlar. Evinizde çok fazla nem oluyorsa yine menteşeli modelleri tercih edebilirsiniz.

Menteşesi olan sineklikler biraz daha konforludurlar. Açıp kapama konusunda ekstra zahmete gerek yoktur. Dilediğiniz renkte ve boyutta seçim yapabilme şansınız vardır. Evinizde dekoratif çözümler seviyorsanız etrafa kolayca uyum sağlayan bu sineklik türünü seçebilirsiniz.

Menteşeli Sineklik Modelleri Nelerdir?

Eviniz için en uygun sineklik türünü tercih etmek isterken menteşeli sineklik modellerine denk gelebilirsiniz. Menteşeli sineklikler tek menteşeli ve çift menteşeli gibi farklı modellerde olurlar. Evinizin dekorasyonunu ve kullanılabilirliği düşünerek en ideal seçim yapabilirsiniz.

 • Çift Menteşeli Sineklik: Geniş bir pencereye veya çift kapılı bir alana menteşesi olan sineklik yaptırmak istiyorsanız çift menteşeli modeller idealdirler. Bu sineklik türleri her iki taraftan açılacak şekilde tasarlandıklarından fazlasıyla kullanışlıdırlar.
 • Fransız Kapı Menteşeli Sineklik: Evinizde Fransız kapı kullanıyorsanız onlara uygun menteşeli modelleri tercih etmelisiniz. Bu tür sineklikler kapı açıklığına en iyi şekilde uyum sağlarlar. Paneller dekoratif açıdan tamamlayıcı role sahiptirler.
 • Katlanır Menteşeli Sineklik: Kullanılmadığında katlanabilen türde sinekliktir. Eğer sinekliğiniz çok fazla göze çarpmasını istemiyorsanız ideal bir çözümdür. Bu tür sineklikler içeri doğru çekilebilir veya katlanabilir bir biçimde olabilirler.

Menteşeli sineklik modelleri çok çeşitlidir ama standart tek menteşeli olanlar en yaygın türdürler. Evinizde evcil hayvanınız varsa kedi sinekliği ile menteşenin bir araya getirildiği özel modelleri kullanabilirsiniz. Böylece ekstra dayanıklı bir sinekliğe sahip olabilirsiniz.

Menteşeli Sineklik Temizliği Nasıl Yapılır?

Menteşeli sinekliğinizin her zaman işlevsel kalmasını istiyorsanız bakımını ve temizliğini önemsemeniz gerekir. Sinekliğiniz hangi model olursa olsun onu bir profesyonel gibi temizlemek isteyebilirsiniz. Çabanızı desteklemek adına bazı önerileri dikkate alabilirsiniz.

 • Sinekliği çıkartın: Menteşeli sinekliğinizi pencereden veya kapıdan çıkartın. Daha sonra onu tamamen temiz ve düz olan bir yüzeye koyun. Bunu yaptığınızda temizlik işlemlerini epey bir kolaylaştırabilirsiniz. Çünkü yerinde temizlik yapmak çok daha zordur.
 • Tozları temizleyin: Pencere ve kapılara taktığınız sineklikler hızlı bir şekilde tozlanırlar. Kapsamlı temizlik yapmadan önce mutlaka üzerindeki tozları temizlemelisiniz. Bunun için ince uçlu bir fırça kullanmalısınız. Sert fırçalar sineklik teline zarar verebilirler.
 • Paneli yıkayın: Bu kısım biraz şaşırtıcı olabilir ama tozları temizledikten sonra paneli yıkamanız gerekir. Yıkamaktan kasıt su püskürtmektir. Sinekliğine su püskürtmeli ve sabunlu sünger kullanarak dairesel hareketlerle onu temizlemelisiniz.
 • Paneli kurutun: Sinekliğin panel kısmını temizledikten sonra tamamen kurumasını beklemelisiniz. Tamamen kurumadan sinekliği yerine takmaya çalışmamalısınız. Bunu yaparsanız paslanma dahil olmak üzere pek çok istenmedik durumla karşılaşırsınız.
 • Sinekliği takın: Sineklik tamamen kuruduktan sonra onu yerine takın ama çerçeveye tam oturmasına dikkat edin. Eğer çerçeveye tam olarak oturtamazsanız hava akışı problemi yaşayabilirsiniz. Bu durumda içerideki havayı taze ve ferah tutamazsınız.

Menteşeli sineklik temizliği basit bir iş gibi gözükse bile biraz uğraştırıcıdır. Aşama aşama ilerlemeniz gerekir. Özellikle sineklik telini ovalarken fazla bastırmamaya özen göstermelisiniz. Fazla bastırdığınız taktirde tele zarar verirsiniz ve sineklik tamiri gerekli hale gelir.

Menteşeli Sineklik Fiyatları Ne Kadar?

Menteşeli sineklik fiyatları pek çok farklı faktöre bağlı olarak değişkenlik gösterirler. Sinekliğin boyutu, üretim malzemesi, özelleştirme seçenekleri ve montaj ücreti gibi farklı durumları göz önünde bulundurmalısınız. Sineklik fiyatlarını hesaplamanın en doğru yolu budur.

Menteşeli sinekliklerin fiyatını etkileyen en önemli faktör boyuttur. Küçük olanlar büyük olanlara göre daha düşük fiyatlıdırlar. Sineklik teli kısmı paslanmaz çelik olan sineklikler diğerlerine göre daha dayanıklı olduklarından standart modellere göre fiyatları biraz daha pahalıdır.

Sinekliklerinizi özelleştirmek istiyorsanız ekstra masraf yapmak durumunda kalabilirsiniz. Kedi sinekliği tarzı bir çözüm arıyorsanız maliyet artış gösterebilir. Ayrıca sineklik satın alırken montaj ve kurulum masrafları gibi çeşitli seçenekleri göz önünde bulundurmalısınız.

Kaliteli Menteşeli Sineklik Modelleri

Dayanıklı ve uzun ömürlü bir menteşeli sineklik ister misiniz?
Sineklik modellerimizi öğrenmek için bizimle iletişime geçin.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbeti Başlat
Hoş geldiniz!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?