Telefon:
(0507) 231 50 57

Adres:
​Hamidiye Mah., Fidan Sk., No: 8, 34782 Çekmeköy/İstanbul

Çalışma Saatleri:
09:00 - 21:00

Sürgülü Sineklik Nedir?

Sürgülü sineklik pratiklik ve sadelik bir arada olsun isteyen kişiler için idealdir. Sineklik sabit bir panele sahip olduğundan kullanımda pratiklik sunar. Bununla birlikte doğru malzemelerle üretildiğinde daha kaliteli olabilir. Bu sayede ve uzun süreli kullanım avantajı vardır.

Kaliteli sineklikler pencere pervazlarına hızlıca monte edilebilirler. Yatay sürme sineklik sistemi sayesinde kolayca açılıp kapanırlar. Burada dikkat edilmesi gereken temel nokta ray kısmıdır. Rayın kalitesi panellerin zahmetsizce hareket etmesini ve açılıp kapanmasını sağlar.

Sürgülü Sineklik Nedir?

Sürgülü sineklik yatay olarak kayan bir panele sahiptir. Panelde standart olarak bir ağ yer alır ve ağ malzemesi kaliteye göre değişkendir. Çerçeve kısmı ise alüminyumdan yapıldığında dayanıklı olur. Özellikle pürüzsüz kullanım, sağlamlık ve pratiklik isteyenler için idealdir.

Sürgülü tarzdaki sineklik alternatif sineklik çözümlerine göre biraz daha estetik bir çözümdür. Yaz aylarında evinizi havalandırmak isterken kapıları ve balkon camlarını açmakta zorlanmazsınız. Konforlu bir çözümdür çünkü sinekler, böcekler ve polenleri evinizden uzak tutabilir.

Sürgülü tipteki sineklik geniş yüzeyler için oldukça iyidir. Teraslar ve verandalar gibi alanlarda kullanımı yaygındır. Çünkü çerçevenin duvar profilleri sayesinde daha fazla alan sağlaması mümkündür. Cam elyafı ağla donatılan sineklikler rüzgara karşı dahi dayanıklıdırlar.

Sürgülü Sineklik Özellikleri

Sineklerden bıktıysanız sürgülü sineklik sizin için iyi bir seçim olabilir. Balkon, kapı ve pencere dahil olmak üzere sürgülü sinekliği pek çok yerde kullanabilirsiniz. Güneş ışınları minimum düzeyde azalırlar ama davetsiz misafirler evinize girmeyi başaramazlar.

 • Üretim malzemesi: Sinekliğin panel kısmı yapılırken kullanılan malzemeye dikkat edilmelidir. Sürgülü sinekliklerde alüminyum, cam elyafı ve polyester (PVC kaplı) kullanılır. Alüminyum hafiftir, cam elyafı esnektir ve polyesterin ise temizliği kolaydır.
 • Ağın boyutu: Sürgülü sinekliğin ağ boyutu iyi planlanmalıdır. Küçük sineklere karşı koruma isteniyorsa küçük ağ boyutlarına ihtiyaç vardır. Ancak küçük ağ boyutu hava akışını bozabilir. Ağ boyutu yükseltildiğinde ise küçük sineklere karşı koruma zayıflar.
 • Sürgülü mekanizma: Sineklikte yer alan mekanizma panelin ne kadar kolay hareket ettirilebileceğini belirler. Bazı sineklik modellerinde kendi kendine kapanma gibi özellikler yer alır. Ekstra güvenlik isteyenler için ideal bir çözümdür.
 • Çerçeve tasarımı: Sürgülü sineklikte çerçeve tasarımı önemli bir yere sahiptir. Çünkü panelin dayanıklılığını etkiler. Çerçevenin pencereye ve kapı çerçevesine uygun şekilde sabitlenmiş olması gerekir. Herhangi bir gevşeklik tüm yapıyı bozabilir.

Sürgülü tarzdaki sineklikte yer alan panel kapı gibi bölgelerde giriş çıkışa izin verecek şekilde tasarlanır. Ray boyunca zahmetsizce kayar ve sızdırmaz kalitede olur. Genel olarak panelin üst kısmında klipsler bulunur. Böylece temizlik için sürgülü sinekliği kolayca sökebilirsiniz.

Sürgülü Sineklik Avantajları

Sürgülü sineklik basit bir çalışma prensibine sahip olduğundan epey avantajlıdır. Kapı için yapıldığında raylar çerçeveye yerleştirildiğinde alttan ve üstten sabitlenirler. Panel kısmı rayın üzerine oturtulur. Kapıdan geçeceğiniz zaman sinekliği sabit bölmede hareket ettirirsiniz.

Sürgülü sinekliğin kullanımı kolaydır. Çok yönlü bir yapıya sahip olduğundan çeşitli pencerelere ve kapılara kolayca uyum sağlayabilir. Farklı ev mimarilerinde kullanılabilir. Çünkü raylı sistemi sayesinde yerden tasarruf sağlayan bir tasarıma sahiptir.

Sürgülü sinekliğin en önemli avantajlarından biri ise havalandırmayı iyileştirmesidir. Sinekleri ve böcekleri dışarıda tutarken aynı zamanda evin içini en iyi şekilde havalandırır. Evinizin havası daima temiz ve taze olur. Rahat rahat nefes alıp vermeniz kolaylaşır.

Sürgülü Sineklik Modelleri Nelerdir?

Birbirinden farklı sürgülü sineklik modelleri bulabilmek mümkündür. Her sineklik modelinin kendine özgü avantajları vardır. Standart sürgülü sineklik en yaygın kullanılan modeldir. Ray sistemi boyunca kayan bir çerçeveye sahiptir ve tasarımı basittir.

 • Çift sürgülü sineklik: Çift sürgüye sahip olan sineklik dışarıya erişimi olabildiğince kolaylaştırır. Zıt yönde ilerleyen iki panel vardır. Özellikle geniş pencereler ve kapılar için kullanışlıdır. Alan genişse çift sürgülü sineklik çok daha ideal bir seçimdir.
 • Sürgülü kedi sinekliği: Sürgülü kedi sinekliği evcil hayvanı olanlar için iyi bir seçimdir. Sineklik polyesterden üretilir ve çizilmeye karşı dayanıklı olur. Sürgülü kedi sinekliğinde özellikle panelin ağ kısmı çok daha dayanıklıdır.
 • Kilitli sürgülü sineklik: Kilitli sürgülü sineklik ekstra güvenlik önlemi içerir. Paslanmaz çelik ağ kullanılarak üretilir. Alternatif olarak ise alüminyum malzeme kullanılabilir. Kilitleme mekanizması sayesinde size arzu ettiğiniz güvenlik önlemini kazandırır.

Yalıtımı iyi olan sineklik kullandığınızda ısıtma sistemlerine ihtiyacınız azalır. Enerji verimliliğini yükselterek temiz hava sirkülasyonu elde edebilirsiniz. Sürgülü sineklik modelleri ısıtma ve soğutma sistemlerine olan bağımlılığınızı azaltabildiğinden tasarruf sağlarlar.

Sürgülü Kapı Sinekliği

Sürgülü kapı sinekliği özel olarak tasarlanır. Panelde genel olarak alüminyum veya cam elyafı kullanılır. Panel kapının çerçevesine takıldıktan sonra alt kısımda veya üst kısımda yer alan raylar yardımıyla kolayca açılıp kapanabilir. Böylece kolay kullanım mümkün hale gelir.

Sürgülü kapı sinekliği hava akışını iyileştirme, enerji verimliliği sunma, yerden tasarruf sağlama ve sineklerden koruma gibi farklı avantajlara sahiptir. Çeşitli boyutlarda üretim mümkündür. Dilerseniz evinizin mevcut dekoruna uygun renklerde üretilmesini talep edebilirsiniz.

Sürgülü Balkon Sinekliği

Sürgülü balkon sinekliği özel tasarımlar arasında yer alır. Sürgülü kapı sinekliğine çok benzer ama daha geniş alanlarda kullanıma uygundur. Balkon camları ve teras kapıları gibi açık alanlar için tercih edilir. Üretim malzemesi bu alanların koşullarına göre tercih edilir.

Sürgülü balkon sinekliği alüminyum gibi hafif malzemelerden üretilir. Panel kısmının takılması çok kolaydır ve boyutları değişken olabilir. Sabit bir renk seçeneği yoktur. Ayrıca balkon gibi alanlarda kullanıldığından otomatik kapanma ve güvenlik kilidi gibi mekanizmaları vardır.

Sürgülü Sineklik Temizliği Nasıl Yapılır?

Sürgülü tarzdaki sineklik temiz havanın keyfini çıkarabilmek için ideal olabilir. Buna rağmen sinekliğin zamanla kirleneceğini hesaba katmanız gerekir. Kirlenen sinekliğin etkisi hemen düşer. Sinekleri dışarıda tutabilse bile içerideki havanın kalitesini korumayı başaramaz.

 • Paneli çıkarın: Sürgülü sineklik temizliği için ilk olarak paneli pencereden veya kapıdan çıkartmalısınız. Panelin modeline bağlı olarak çıkartma işlemi farklı olabilir. Paneli çıkartamıyorsanız sineklik temizliği için bir profesyonele başvurmanızı öneririz.
 • Kalıntıları fırçalayın: Sinekliğin üzerinde gevşek bir şekilde yer alan bazı kalıntılar olur. Kalıntıları ortadan kaldırmak için yumuşak bir fırça kullanabilirsiniz. Diğer fırçalar ekrana zarar verebilirler. Bu sebeple yumuşak bir fırçayla nazikçe temizlik yapmalısınız.
 • Paneli temizleyin: Yanınıza bir kova alın ve içini ılık suyla doldurun. Bazıları bulaşık deterjanı kullanırlar ama panele zarar vermemek için en ideal seçenek beyaz sabundur. Kovanın içindeki suya sabun katın ve süngeri kovaya batırıp paneli temizleyin.
 • Paneli kurulayın: Paneli temizlerken belirli miktar sabun kalıntıları kalabilir. Onları ortadan kaldırmak için paneli kurulamalısınız. Paneli kurulamak için temiz ve kuru bir bez kullanmalısınız. Panelde küf oluşmaması için kurulamaya özen göstermelisiniz.
 • Rayı temizleyin: Sürgülü sineklik temizliği sadece panelden ibaret değildir. Aynı zamanda çerçeve ve ray kısımlarını temizlemeniz gerekir. Böylece sinekliğin rahat bir şekilde sürülmesini sağlarsınız. Sinekliğiniz zor açılıp kapanıyorsa buna dikkat etmelisiniz.

Sinekliğin paneli, çerçevesi ve ray kısımları tamamen kuruduktan sonra onu yerine takabilirsiniz. Sinekliği takarken sabitlenmesine dikkat etmelisiniz. Düzgün sabitleyemezseniz sürgülü sineklik ray üzerinde rahat bir şekilde sürülemez ve size sorun çıkarabilir.

Sürgülü Sineklik Fiyatları Ne Kadar?

Sürgülü sineklik fiyatlarını etkileyen birbirinden farklı faktörler vardır. Söz konusu faktörleri düşünmeden herhangi bir satın alım kararı vermemelisiniz. Boyut, malzeme, özelleştirme seçenekleri ve kurulum dahil olmak üzere her şeyi hesaba katmalısınız.

Boyutu büyük olan sürgülü sineklikler diğerlerine göre daha maliyetli olurlar. Üretimde kullanılan malzemeler fiyatı doğrudan etkilerler. Paslanmaz çelik, alüminyum, cam elyafı ve polyester gibi malzemelerle üretilen sinekliklerin her birisi farklı fiyatlara sahiptirler. 

Sürgülü sineklik modellerinde özel seçeneklere başvurursanız maliyet artış gösterebilir. Ayrıca bazı üreticiler kurulum ücreti talep edebilirler. Sürgülü sineklik fiyatlarını etkileyen tüm bu faktörlere dikkat ederek bütçeniz ve eviniz için en doğru kararı vermelisiniz.

Kaliteli Sürgülü Sineklikler

Kaliteli sineklikleriniz olsun ister misiniz?
Sürgülü modellerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbeti Başlat
Hoş geldiniz!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?