Telefon:
(0507) 231 50 57

Adres:
​Hamidiye Mah., Fidan Sk., No: 8, 34782 Çekmeköy/İstanbul

Çalışma Saatleri:
09:00 - 21:00

Kedi Sinekliği Nedir?

Evde beslediğiniz kedinizin temiz hava almasını isteyebilirsiniz. Ancak dışarıda yer alan sinekler ve böcekler sizi huzursuz edebilirler. Onları evinizden uzak tutmanın en kolay yolu kedi sinekliği kullanmaktır. Kedi için sineklik evcil hayvanlar için özel olarak üretilmiş sineklikleri ifade eder.

Kedi için sineklik kullandığınızda kediniz pencere kenarında oturduğunda onun güvenliğini sağlayabilirsiniz. Kaliteli malzemeden üretilen sineklikleri kedilerin parçalaması veya yırtması oldukça zordur. Onlar dışarı bakarken sinekler ve diğer böcekler evinizden uzak kalırlar.

Kedi Sinekliği Nedir?

Kedi sineklikleri evcil hayvanlarınıza özel olarak üretilirler. Farklı çeşitlerde ve boyutlarda olabilirler. Değişmeyen tek durum malzemenin ekstra dayanıklı olmasıdır. Kedi için sineklik malzemeleri standart olanlardan farklı olarak uzun süre dayanıklı olacak şekilde üretilirler.

Kedi için sinekliklerde en popüler seçenek sürgülü olanlardır. Sürgülü kedi sinekliği evcil hayvanınızın panele zarar vermesine engel olacak şekilde tasarlanır. Kurulumları çok basittir ve birkaç adımda hemen tamamlanabilir. Ayrıca sürgülü kedi sinekliğinin kullanımı kolaydır.

Kedi Sinekliklerinin Özellikleri

Kedileri belirli bir alanda kapalı tutmak kolay değildir. Sürekli hava almak istediklerinden cam ve kapı kenarlarına gelmek isterler. Bu sebeple kedi sineklik teli kullanmak iyi bir fikir olabilir. Ancak öncesinde kedi sinekliklerinde yer alan genel özellikleri bilmeniz gerekir.

 • Çeşitlilik: Kedi sineklik teli farklı çeşitlerde, boyutlarda ve stillerde olabilir. Sürgülü kedi sinekliği veya cam balkon kedi sinekliği gibi modellere yönelebilirsiniz. Çekmeköy kedi sinekliği alacağınız bir yerse pencerelerinizin boyutuna uygun sineklik yaptırabilirsiniz.
 • Kolaylık: Sinekliğin kurulumu, kullanımı ve temizlenmesi kolaydır. Ayrıca farklı modellere yönelerek ekstra işlevsellik kazanabilirsiniz. Örneğin, endişelerinizi ortadan kaldırmak için sineklik kedi kilidi yaptırarak güvenliği ön planda tutabilirsiniz.
 • Dayanıklılık: Kedi için sineklikler standart sinekliklerin tüm görevlerini yerine getirirler. Avantajları ekstra dayanıklı malzemeden üretilmiş olmalarıdır. Bu sebeple kedi sineklik fiyatları biraz daha yüksektir. Ancak çeşitli ihtiyaçlarınızı karşılamada iyi bir çözümdürler.
 • Havalandırma: Kedi sineklik teli kullandığınızda havalandırma için endişelenmenize gerek kalmaz. Bir yandan evin içini havalandırırken diğer taraftan kedinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz. Dilerseniz ekstra güvenlik adına kediler için sineklik kilidi yaptırabilirsiniz.

Çekmeköy kedi sinekliği yaptırmada tercih edeceğiniz adreslerden biri olursa malzeme ve renk çeşitliliğine dikkat etmelisiniz. Seçeceğiniz sineklik evinizin dekorasyonuna uygun olmalıdır. Böylece evinizin estetik görünümünü ortadan kaldırmamış olursunuz.

Kedi Sinekliklerinin Avantajları

Kedi için sinekliklerin en büyük avantajlarından biri kullanım kolaylığıdır. Açıp kapama için hiçbir özel gereksinime gerek yoktur. Bazılarında sineklik kedi kilidi denen ek aparatlar olabilir. Bunlar isteğe bağlı olarak kullanılırlar ve evcil hayvanınızı korumaya yöneliktirler.

Kedi sineklikleri enerji maliyetlerini düşürebilirler. Evinizi havalandırmakta zorluk çekiyorsanız içeride klima çalıştırmak isteyebilirsiniz. Pencereleri açmaktan çekinirken ekstra maliyetlerle karşılaşabilirsiniz. Kedi için sineklikle evcil hayvanınız olsa bile pencereleri açabilirsiniz.

Doğrudan kedi için sineklik kullanmak istemiyorsanız sineklik için kedi kapısı yaptırabilirsiniz. Sinekliğe kedi kapısı yaptırmak bahçeli eve sahip olanlar için iyi bir fikirdir. Kediniz kendine ayrılan alanı kullanacağından dışarı çıkıp içeri girmekte herhangi bir zorluk çekmez.

Kedi Sinekliği Modelleri Nelerdir?

Kedi için tel sineklik yaptırırken her ayrıntıyı düşünmelisiniz. Sineklik kedinizin hareketlerine karşı dayanıklı olmalıdır. Doğru malzeme seçimi kedi için tel sineklik yaptıracakların göz ardı ettikleri durumlardan biridir. Sineklik hiçbir şekilde kedinizin patisine zarar vermemelidir.

 • Alüminyum kedi sinekliği: Sağlam yapısıyla ekstra dikkat çeker ve popüler bir seçenektir. Alüminyum kedi sinekliği paslanmaya karşı oldukça dayanıklıdır. Çeşitli renk ve boyutlarda olabilir. Evin hava akışını bozmadan sinekleri ve böcekleri evden uzak tutar.
 • Cam balkon kedi sinekliği: Adından anlaşılabileceği gibi cam balkonuna özel olarak üretilir. Bazı modellerde sineklik kedi kilidi bulunur. Kediler için sineklik kilidi özellikle güvenliğin ve pratikliğin göz ardı edilmemesi gerektiği durumlar için idealdir.
 • Özel kedi kapısı: Bazı insanlar özel sineklik yaptırmak yerine sineklik için kedi kapısı yaptırmayı tercih ederler. Bu tür modeller isteğe bağlı olarak üretilirler. Sinekliğe kedi kapısı eklemek zor bir işlem değildir. Ancak çok yaygın bir şekilde tercih edilmezler.

Çekmeköy kedi sinekliği yaptırabileceğiniz yerlerden biridir. Kaliteli sineklik modelleri bulma şansınız vardır. Cam balkon kedi sinekliği gibi seçeneklerle böcekleri ve sinekleri evinizden uzak tutabilirsiniz. Hatta dilerseniz kediler için sineklik kilidi yaptırabilirsiniz.

Kedi Sineklikleri Nasıl Temizlenir?

Kedi sinekliği temizliği yapmak istiyorsanız belirli faktörlere ekstra dikkat etmelisiniz. Sineklik telini aşındıracak malzemelerden uzak durmalısınız. Sineklik satın alırken malzeme kalitesi iyi olan kedi sinekliği fiyatları başlangıçta yüksek gelebilir ama uzun vadede daha avantajlıdırlar.

 • Sinekliği çıkarın: Temizlik işlemleri için ilk olarak sinekliği yerinden çıkarmalısınız. Böylece üzerinde daha hassas işlemler yapabilme şansınız olur. Eğer varsa penceredeki klipsleri kaldırın. Sinekliğe kedi kapısı yaptırdıysanız klipsli kısımlara mutlaka dikkat edin.
 • Kirleri temizleyin: Sineklik telinin üzerinde yer alan kirleri güzelce temizleyin. Kedinizin tüyleri sık sık dökülebilir ve sinekliğin üzerinde birikebilir. Yumuşak başlıklı fırçalar sinekliğin üzerinde yer alan hemen hemen tüm birikintileri temizlemenizi sağlarlar.
 • Su kullanın: Tüyler ve kirler ortadan kalktıktan sonra bir süngeri veya yumuşak bezi sabunlayın. Sabunlu süngeri nazik bir biçimde sineklik telinin üzerinde gezdirerek temizleyin. Sonrasında kalan sabun kalıntılarını yok etmek için sinekliği durulayın.
 • Kurumaya bırakın: Tüm işlemleri tamamladıktan sonra sinekliği kurumaya bırakın. Kuruma işlemi için doğal havadan ve güneşten yararlanın. Tüylenme olmaması için kuruma işlemi sırasında herhangi bir bez parçası kullanmayın.
 • Sinekliği takın: Kuruma bittikten sonra sinekliği yerine takmanız gerekir. Yeniden montaj işlemi çok zor değildir. Ancak periyodik bakımı unutmamalısınız. Kedi sinekliği Çekmeköy gibi bir yerde kullanılacaksa hava kirliliği yoğun değildir ve yılda bir bakım yeterlidir.

Sineklik temizliği işlemini profesyonellere bırakmak isteyebilirsiniz. Temizlik için profesyonel destek aldığınızda ayrıntıları düşünmek zorunda kalmazsınız. Kedi sinekliği Çekmeköy civarında kullanılacaksa temizlik ve tamir işlemleri için profesyonel birilerini bulabilirsiniz.

Kedi Sinekliği Fiyatları Ne Kadar?

Kedi sinekliği fiyatları pek çok faktörden etkilenirler. Kullanılacak malzeme, boyut, stil, renk ve ek özelliklere dikkat etmek gerekir. Çeşitli alternatiflere sahip olsa bile alüminyum kedi sinekliği standart modellerden biridir. Cam elyafı sineklik ise biraz daha ekonomik çözümdür.

Kedi sinekliği fiyatlarını yükselten en önemli faktörlerden biri ise özelleştirilmiş panellerdir. Sineklik için kedi kapısı ekletmek bu tür bir yaklaşımdır. UV koruması gibi özellikler neticesinde kedi sineklik fiyatları ciddi oranda artış gösterirler ama ekstra kullanışlı olurlar.

Kedi sinekliği Çekmeköy gibi bir yerde yaptırabileceğiniz sineklik türlerindendir. Fiyatlar değişkendir çünkü her bölgede aynı tür sinekliği kullanmak doğru değildir. Bölgenizde farklı böcekler ve sinekler varsa ona uygun olarak sineklik yaptırmanız gerekir.

Kaliteli Kedi Sineklikleri

Kaliteli ve dayanıklı kedi sinekliklerine mi ihtiyacınız var?
Sineklik modellerimiz hakkında bilgi için bizime ulaşın.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbeti Başlat
Hoş geldiniz!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?